با تاپر تشک کارایی تشک خود را افزایش دهیم

تشک رویال اصفهان

هر کدام از تشک‌ها طول عمر مفید خاص خود را دارند. البته نحوه نگهداری از تشک، وزن افرادی که بر روی آن می‌خوابند و جنس متریال به کار رفته در آن سه عامل مهم بر عمر مفید تشک خواهند بود. در هر صورت استفاده از تاپر تشک یکی از بهترین راهکار‌ها برای افزایش ماندگاری و دوام تشک‌ها خواهد بود.

تشک ‌رویال از جمله برند‌های معروف در زمینه ساخت و طراحی انواع کالای خواب شناخته شده که انواع مختلفی از تاپر تشک‌ها را نیز طراحی کرده است. شما می‌توانید با خرید یک تاپر تشک طول عمر تشک خود را افزایش داده و از آن استفاده مفید داشته باشید.

تشک رویال اصفهان

 

منظور از تاپر تشک چیست؟

موضوع نگهداری از تشک از جوانب مختلف باید مورد بررسی قرار گیرد. برای مثال آیا می‌دانید اگر مایعی بر روی تشک بریزد و به بافت آن نفوذ کند مجبور هستید در کوتاه مدت آن را عوض کنید چون بوگیر شده و این مسأله شما را اذیت می‌کند؟

آیا می‌دانید اگر گرد و غبار به داخل تشک نفوذ کند قطعاً آلرژی‌های پوستی بروز خواهند کرد. در چنین شرایطی درست است که شستن روکش تشک کمک می‌کند تا‌ از شر گرد و غبار خلاص شوید ولی با مایع‌های نفوذ کرده در بافت تشک چه خواهید کرد؟

در این زمان استفاده از تاپر تشک اهمیت خود را نشان خواهد داد تا نه تنها به عنوان یک لایه محافظتی بر روی تشک قرار می‌گیرد بلکه هر زمان که خواستید بتوانید آن را بشویید بدون اینکه آسیب به بافت تشک وارد شود.

آشنایی با انواع تاپر تشک

همانند جنس تشک‌ها، تاپر تشک‌ها نیز از جنس‌های متنوعی ساخته می‌شوند و شما براساس شرایط بدنی خود باید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. مهمترین انواع آن عبارتند از:

  • تاپر تشک لاتکس

آیا می‌دانید تشک‌های لاتکس یا تاپر تشک لاتکس چگونه ساخته می‌شوند؟ این لایه‌های محافظتی کاملاً طبیعی بوده و از مایعی که از درخت لاستیک به دست می‌آید ساخته خواهند شد. لذا به دلیل طبیعی بودن هیچ حساسیت پوستی به دنبال نداشته و از طرف دیگر دوام بسیار بالایی دارند. تاپر تشک لاتکس برای کسانی که از درد مفاصل رنج می‌برند گزینه مناسبی خواهد بود اما فراموش نکنید که به دلیل طبیعی بودن قیمت آن‌ها زیاد بوده و از طرف دیگر ممکن است برای بعضی از افراد سفت به نظر برسد. البته یکی دیگر از مزایای تاپر تشک  لاتکس این است که اگر برای تخت دو نفره استفاده شود از انتقال تکان‌های ناشی ازجابجایی یک نفر به فرد دیگر، جلوگیری خواهد کرد.

  • تاپر تشک مموری فوم

دره صورتی که تشک شما بسیار قدیمی بوده و به همین دلیل بافت آن سفت شده است، می‌توانید تاپر تشک مموری فوم خود را بر روی آن پهن کنید تا بافت آن نرم و راحت شده و فشاری بر روی مفاصل وارد نشود. این موضوع به خصوص برای کسانی که آرتروز دارند اهمیت بیشتری خواهد داشت. با توجه به اینکه تاپر تشک مموری فوم باعث می‌شود گرما در بافت تشکیل حفظ ‌گردد بنابراین برای افرادی که سرمایی هستند انتخاب مناسبی خواهد بود. یکی از معایب تاپر تشک مموری فوم این است که در تخت‌های دو نفره اگر جابجا شوید فرد کناری بیدار خواهد شد.

  • تاپر تشک پلی استر

در بین تاپر تشک‌هایی که تاکنون معرفی شده است انواع پلی استری قیمت ارزان‌تری دارند. یکی دیگر از مزایای آن‌ها نرم بودن و عدم بوگیری تاپر تشک پلی استری است. اما با توجه به اینکه گرمای زیادی را در خود نگه داشته و بعد از مدتی گلوله گلوله می‌شود، گزینه زیاد جالبی برای استفاده بر روی تشک نخواهند بود.

  • تاپر تشک ساخته شده از پر

بسیاری از افراد دوست دارند تاپر تشک آن‌ها از جنس پر باشد. در این صورت تاپر تشک همانند یک ملحفه خواهد بود که بسیار نرم بوده و واقعاً خواب لذت بخشی را به شما هدیه خواهد کرد. جالب است بدانید که این تاپر تشک‌ها حتی برای افراد گرمایی نیز مناسب هستند چون گرمای زیادی را در خود حبس نخواهند کرد. یکی دیگر از مزایای تاپر تشک ساخته شده از پر این است که حرکات ناشی از جابجایی یک نفر بر روی تخت به فرد دیگر انتقال داده نمی‌شود. اما به هر حال ممکن است برخی از افراد به پر‌ها آلرژی داشته باشند. در صورت ابتلا به مشکلات پوستی باید تاپر تشک را عوض کنید.

ادمین
ارسال دیدگاه