چگونه درجه سفتی تشک را تشخیص دهیم؟

تشک رویال اصفهان

در زمان خرید تشک از مهمترین معیار‌هایی که باید در نظر داشته باشید، مسأله درجه سفتی تشک است. اگر شما به نمایندگی‌های تشک رویال اصل مراجعه کنید قطعاً متوجه خواهید شد که تشک‌های بسیار متنوع از نظر جنس روکش، اندازه و همچنین درجه سفتی وجود دارد که افراد باید براساس شرایط بدن خود از نظر سلامت ستون فقرات و مفاصل و همچنین وزن خود، بهترین تشک را انتخاب نمایند.

اما هم اکنون این سؤال برای شما به وجود می‌آید که چگونه می‌توان درجه سفتی تشک را تشخیص داد و متوجه شد آیا‌ این تشک برای ما مناسب است یا خیر.

در ادامه مقاله توضیحات لازم را برای شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

تشک رویال اصفهان

 

تقسیم ‌بندی انواع تشک براساس درجه سفتی

زمانی که شما بر روی دراز می‌کشید می‌کشید، تمامی وزن شما بر روی مفاصل فشار وارد می‌کند. در این صورت اگر تشک شما از شرایط استاندارد برخوردار نباشد آسیب جدی به ستون مهره‌ها و مفصل‌ها وارد خواهد شد. در واقع سقتی بیش از اندازه و نرمی زیاد از حد تشک اصلاً مناسب نیستند. به همین دلیل است که ما باید درجه سفتی تشک را بررسی کنیم و سپس بهترین خرید را داشته باشیم. بر این اساس تشک‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  • تشک‌های نرم

اگر در زمان نشستن یا دراز کشیدن بر روی تشک متوجه شدید که در داخل آن فرو می‌روید قطعاً تشک رویال نرم را انتخاب کرده‌اید که البته فرو رفتن بدن در این قبیل تشک‌ها به اندازه یک تا دو درجه است. با توجه به آنچه که گفته شد، تشک‌های نرم نمی‌توانند به خوبی از بدن ما حمایت کنند. پس تشک نذم برای افرادی که عادت دارند در طول خواب عمدتاً به پهلو بخوابند انتخاب بسیار مناسب‌تری خواهد بود چرا که اگر بر روی تشک سفت بخوابند درد زیادی را در ‌شانه یا مفاصل ران احساس خواهند کرد. در ساخت تشک‌های نرم از مموری فوم استفاده می‌شود و به همین دلیل قیمت آن استفاده از سایر تشک‌ها بسیار بالاتر است.

  • تشک نسبتاً نرم

درجه سختی این قبیل تشک‌ها متوسط بوده و بین سه تا چهار قرار می‌گیرد. برای ساخت این تشک‌ها نیز از مموری فوم یا لاتکس محکم استفاده خواهد شد. اگر دست خود را بر روی تشک قرار دهید متوجه می‌شوید که میزان فرورفتگی در آن کمتر از تشک نرم خواهد بود. بنابراین این تشک‌ها برای کسانی که نیاز دارند عضلات پشت بدن آن‌ها بیشتر مورد حمایت قرار گیرد، گزینه مناسب‌تری خواهد بود. در واقع این تشک تنها برای کسانی ‌ایده‌آل است که عمده ساعات را به پشت می‌خوابند.

  • تشک‌ های نسبتا سفت

این قبیل تشک‌ها برای همه افراد مناسب هستند. تفاوتی نمی‌کند که وضعیت خواب شما در طول شب به چه صورت باشد و یا اینکه وزن شما چقدر است. این قبیل تشک‌ها به دلیل اینکه درجه سختی بین ۵ تا ۷ دارند، برای همه افراد گزینه ‌ایده‌آل خواهند بود به خصوص اگر وزن زیادی دارید می‌توانید به راحتی بر روی تشک بخوابید و به طور مداوم مدل خواب خود را تغییر دهید. با توجه به اینکه در طراحی و ساخت تشک‌های نسبتاً سفت از مواد بسیار مقاوم و بادوام استفاده می‌شود، طول عمر این تشک‌ها نسبت به تشک‌های نرم و نسبتاً نرم بیشتر خواهد بود.

  • تشک‌های سفت

درجه سختی این تشک‌ها بین ۷ تا ۱۰ بوده و بیشترین پشتیبانی را از بدن خواهد داشت. اما اگر با دست خود بر روی تشک فشار دهید چگونه فرورفتگی در آن مشاهده نخواهید کرد. این تشک‌ها بسیار سفت هستند به همین دلیل برای کسانی که به پهلو می‌خوابند اصلاً مناسب نخواهند بود چون درد زیادی را در ناحیه ‌شانه و ران احساس خواهند کرد و بعد از مدتی گزگز کردن عضلات را به همراه خواهد داشت.

سخن پایانی

با مطالعه این مقاله قطعاً این سؤال برای شما به وجود می‌آید که در نهایت خرید تشک سفت بهتر است یا اینکه باید به سراغ تشک‌های نرم برویم؟ برای پاسخ دادن به این سؤال باید وزن بدن خود، شرایط مفاصل و سلامت ستون فقرات را در نظر بگیرید. از سوی دیگر وضعیت خواب شما در طول شب نیز تعیین‌کننده نوع تشک مناسب برای خواب خواهد بود. بنابراین تنها کافی است درجه سفتی تشک ‌ها را به خوبی شناخته و در زمان خرید براساس شرایط خود بهترین تشک را انتخاب نمایید. البته برای افرادی که مشکلات در مفاصل و ستون فقرات دارند بهتر است قبل از خرید حتماً از متخصص سوال بپرسند تا بتوانند بهترین تشک را برای خود انتخاب کنند.

ادمین
ارسال دیدگاه