چند نکته که برای انتخاب تشک مموری فوم باید بدانیم

تشک رویال اصفهان

تشک‌ های طبی انواع مختلفی دارند و افرادی که به بیماری‌های همانند درد مفاصل و درد در ناحیه گردن یا کمر مبتلا هستند بهتر است از انواع تشک ‌های طبی تحت نظر متخصص استفاده کنند.

تشک مموری فوم یکی از جدیدترین انواع تشک ‌های طبی است که بر مبنای تکنولوژی‌های پیشرفته ساخته شده و در بهبود درد مفاصل و یا درد‌های ناشی از بدخوابی، ‌بسیار مؤثر است. تشک رویال یکی از معروفترین برند‌هایی است که در این زمینه نیز فعالیت داشته و براساس استاندارد‌های روز جهانی،  بهترین انواع مموری فوم را تولید کرده است. در زمان خرید تشک مموری فوم باید چند نکته را در نظر داشته باشید تا از استاندارد بودن آن مطمئن شده و یک تشک مناسب نصیبتان گردد بدون اینکه آسیب بیشتری به مفاصل خود وارد کنید.

تشک رویال اصفهان
تشک رویال اصفهان

چند نکته مهم برای انتخاب تشک مموری فوم

شما زمانی می‌توانید مطمئن شوید که مموری فوم انتخابی از استاندارد لازم برخوردار بوده و به عبارت دیگر یک تشک طبی مناسب به حساب می‌آید که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • میزان سفتی مموری فوم

همانگونه که می‌دانید تشک‌های مموری فوم براساس شکل بدن فرد، فرم خواهند گرفت. بنابراین سختی مموری فوم، براساس وزن افراد متفاوت خواهد بود. لایه‌های بالایی آن نرم و لایه‌های زیرین آن سفت‌تر است. این طرز ساختار‌بندی مموری فوم‌ها باعث می‌شود افراد با وزن بیشتر نیز بتوانند از تشک ‌های مموری فوم استفاده کنند. از سوی دیگر اگر لایه‌های زیرین نیز نرم باشند، به مرور زمان به ستون فقرات به خصوص برای افرادی که سنگین وزن هستند، آسیب وارد خواهد شد.

  • وزن تشک مموری فوم

نکته دیگر برای خرید مموری فوم، وزن آن است که در واقع همان تراکم تشک به حساب می‌آید و تضمین‌کننده میزان قدرت و دوام آن خواهد بود. اغلب فعالان در زمینه ساخت تشک‌های مموری فوم، تراکم استاندارد برای دوام بیشتر فوم را ۵ پوند بر فوت مربع معرفی می‌کنند. اما جالب است بدانید در حال حاضر برخی از برند‌ها تراکم پایین‌تر را نیز ارائه می‌دهند.

  • میزان انعطاف‌پذیری فوم

با توجه به اینکه مموری فوم براساس فرم بدن فرد شکل خواهد گرفت، بنابراین انعطاف‌پذیری آن یک فاکتور بسیار مهم به حساب می‌آید. هر اندازه انعطاف‌پذیری فوم بیشتر باشد، کارایی تشک نیز بیشتر خواهد شد زیرا با گذر زمان شکل خود را حفظ می‌کند.

  • جریان هوا در مموری فوم

این موضوع بسیار مهم است که در لایه‌های داخلی تشک‌، هوا به راحتی جریان داشته باشد تا از گرم شدن بدن به خصوص در فصل تابستان جلوگیری گردد. در حال حاضر از تکنولوژی‌های مختلفی برای خنک کردن فوم و جلوگیری از گرم شدن آن استفاده می‌شود. در زمان خرید تشک مموری فوم حتماً در این زمینه از فروشنده سؤال کنید.

  • سازگاری فوم با محیط زیست

برخی از برند‌ها در زمان ساخت تشک‌ های مموری فوم از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند تا این رایحه باعث خوشبو‌تر شدن آن گردد. این مسأله برای برخی از مشتریان اصلاً خوشایند نخواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم در زمان خرید مموری فوم حتماً به سازگار بودن آن با محیط زیست توجه داشته باشید. متأسفانه در ساخت برخی از انواع تشک‌های مموری فوم از موادی استفاده می‌شوند که به واسطه وجود مواد شیمیایی در داخل آن‌ها، گاز‌هایی به اتمسفر ساطع شده و همین موضوع لطمه بزرگی به محیط زیست وارد خواهد کرد.

کارخانه جات تشک رویال اصفهان با بهره گیری از دانش روز و کاردی مجرب و متخصص ، بهترین تولیدات را ارائه خواهند داد
  • توجه به تعداد لایه‌های موجود در تشک

جالب است بدانید که برخی از مشتریان فکر می‌کنند هر چه تعداد لایه‌ها در داخل تشک مموری فوم بیشتر باشد، بهتر خواهد بود و در نتیجه ماندگاری آن بیشتر می‌گردد. اما لازم است این نکته را بدانید همان اندازه که کم بودن تعداد لایه‌ها اصلاً خوب نیست، زیاد بودن آن نیز باعث سفت شدن تشک می‌گردد و همین موضوع باعث آسیب به مهره‌های کمر خواهد شد.

  • داشتن ضمانت‌نامه

در زمان خرید هر نوع از تشک‌ها مانند تشک مموری فوم، حتماً به بحث ضمانت‌نامه توجه داشته باشید که اگر با گذر زمان کیفیت تشک پایین آمد، بتوانید آن را به نمایندگی مربوطه ارجاع داده و نوع دیگر را تحویل بگیرید. تشک رویال برای انواع محصولات خود ضمانت‌نامه با بازه‌های زمانی مختلف را در نظر گرفته است.

سخن پایانی

همانگونه که گفته شد، تشک مموری فوم از جمله انواع تشک طبی به حساب می‌آید که عمده افراد مبتلا به درد مفاصل به سراغ خرید آن ‌می‌روند. در درجه اول باید متخصص صلاحیت شما برای استفاده از تشک های مموری فوم را تأیید کند. شاید این تشک برای شما گزینه مناسبی نباشد. سپس باید به سراغ برند‌های معتبر و شناخته شده در این زمینه بروید. تشک رویال در چندین سال فعالیت خود توانسته است جایگاه ویژه‌ای را در بین مردم به دست آورده و در بین رقبا، به عنوان بهترین برند تولیدکننده شناخته شود.

در ادامه میتوانید مقاله با انواع تشک آشنا شویم را مطالعه نمایید.

ادمین
ارسال دیدگاه