با عوارض تشک غیر استاندارد آشنا شوید

تشک رویال اصفهان

خرید تشک استاندارد تضمین‌کننده سلامت ستون فقرات و مفاصل بدن است. افراد زیادی را می‌شناسیم که به دلیل عدم دقت در انتخاب تشک خوب دچار مشکلات جدی در ناحیه‌ کمر و حتی پا‌ها شده و به تدریج این مشکلات پیشروی کرده است. برای اینکه با اهمیت خرید تشک استاندارد آشنا شوید، در این مقاله شما را با عوارض تشک غیر استاندارد و نامرغوب آشنا خواهیم کرد تا در زمان خرید، عجولانه عمل نکرده و به سراغ برند‌های معتبر همانند تشک ‌رویال بروید.

تشک رویال اصفهان
تشک رویال اصفهان

عوارض تشک غیر استاندارد چیست؟

شاید تا به حال این اتفاق برای شما رخ داده باشد که وقتی برای اولین بار بر روی یک تشک می‌خوابید در طول شب خواب آرامی نداشته و احساس می‌کنید که بعد از بیدار شدن تمام بدن شما درد می‌کند.و این مشکل به دلیل خوابیدن بر روی تشک غیر استاندارد اتفاق می‌افتد. به طور کلی اگر برای خرید تشک استاندارد دقت نکنید، با مشکلات زیر مواجه خواهید شد:

  • اولین مشکل که به دنبال خوابیدن بر روی تشک غیراستاندارد اتفاق می‌افتد، احساس درد در تمام بدن، خستگی و بی‌حالی است. اگر شما یکبار بر روی چنین تشکی بخوابید فردا صبح با این حالات مواجه خواهید شد. این احساسات بخشی از عوارض تشک غیر استاندارد است که به صورت آنی بروز کرده و در واقع همانند آلارمی عمل می‌کنند تا به شما هشدار دهند این تشک است مناسب نیست و اگر خوابیدن بر روی آن را ادامه دهید مشکلات جدی‌تری برای شما بروز خواهد کرد.
  • همانگونه که گفته شد به محض اینکه متوجه شدید در طول این چند روز خوابیدن بر روی تشک با مشکلاتی شامل کمردرد و بدن درد مواجه شده‌اید، باید سریعاً به کیفیت تشک شک کرده و آن را عوض کنید چون اگر خوابیدن بر روی آن را ادامه دهید، به تدریج درد‌های عضلانی به سراغ شما خواهد آمد.
  • بدترین عارضه ناشی از خوابیدن بر روی تشک غیر استاندارد، دیسک کمر و ابتلا به درد مفاصل است که در طولانی مدت بروز می‌کند. به این معنا که در ابتدا شما متوجه وجود چنین مشکلاتی در بدن خود نشده و تنها درد‌های عضلانی و خستگی را احساس می‌کنید. به مرور زمان تمام این عارضه‌ها در بدن شما ادامه یافته و به مفاصل و ستون فقرات می‌رسد.
  • قطعاً بی‌کیفیت بودن تشک بر روی خواب شما نیز تأثیر می‌گذارد به گونه‌ای که در طول شب نمی‌توانید خواب آرامی داشته باشید. اگر احساس بدن درد با شما همراه باشد صبح که از خواب بیدار می‌شوید احساس کسالت داشته و بدن شما برای شروع یک روز جدید تجدید قوا نشده است. بنابراین تشک غیر استاندارد خواب راحت را از شما گرفته و شما را از نظر روحی نیز ضعیف می‌کند.
  • یکی دیگر از مشکلات ناشی از تشک غیر استاندارد، بروز بیماری‌های پوستی همانند آلرژی، کهیر و یا حتی زخم در نواحی مختلف بدن است. این اتفاق زمانی بروز می‌کند که جنس پارچه تشک و یا مواد به کار رفته در داخل آن از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار نباشد.

چند نکته مهم برای خرید تشک استاندارد

با توجه به آنچه که گفته شد برای اینکه از عوارض تشک غیر استاندارد در ‌امان بمانید، باید چند فاکتور بسیار مهم را در ذهن داشته باشید تا در زمان خرید، بهترین تشک نصیب شما شود:

  • حتماً به سراغ برند‌های معروف و معتبر همانند تشک رویال بروید. این برند در طول سالیان فعالیت خود توانسته است محبوبیت زیادی در بین مردم به دست ‌آورد و از نظر استاندارد‌های جهانی رتبه برتر را به خود اختصاص داده است چرا که از بهترین مواد برای ساخت طراحی تشک استفاده می‌کند. این برند همچنین ساخت پیکربندی تشک را براساس استاندارد‌های انجام می‌دهد.
  • جنس پارچه تشک و بررسی کنید چون بعضی از تشک‌ها از جنس بی‌کیفیت ساخته شده و باعث بروز مشکلاتی در پوست می‌شوند.
  • قبل از خرید، دست خود را محکم بر روی تشک فشار دهید. اگر تشک به راحتی فرو رفت و اینکه کوچکترین فرورفتگی بر روی آن مشاهده نکردید، در هر دو حالت تشک استاندارد نیست چون نرمی و سفتی بیش از اندازه به ستون فقرات آسیب وارد می‌کند.
  • در نهایت از برند‌هایی همانند تشک ‌رویال خرید کنید که دارای ضمانت‌نامه بوده و در صورتی که مشکلی برای شما بروز کرد، تعهدات لازم برای تعویض یا تعمیر تشک را برعهده می‌گیرد.

tellwe

 

ادمین
ارسال دیدگاه