طول عمر مفید تشک را افزایش دهید

تشک رویال اصفهان

خرید تشک استاندارد، تأثیر بسیار زیادی بر کیفیت خواب و جلوگیری از عواقبی همانند درد مفاصل دارد اما بحث نگهداری از تشک نیز بسیار مهم است. متأسفانه برخی از افراد هر چند که بهترین تشک‌ها را از برند‌های معروف همانند تشک ‌رویال خریداری می‌کنند ولی به دلیل اینکه روش‌های نگهداری از آن را نمی‌دانند، در مدت زمان کوتاهی مجبور می‌شوند مجدداً برای خرید تشک اقدام نمایند. در این مقاله چند توصیه مهم برای شما ارائه خواهیم کرد تا بتوانید طول عمر مفید تشک را افزایش دهید.

تشک رویال اصفهان
تشک رویال اصفهان

راهکار‌هایی برای افزایش عمر مفید تشک

قطعاً در صورتی که یک تشک استاندارد با قیمت بالا خریداری کرده باشید و در عرض یک تا دو سال دچار مشکل شود، از این بابت ناراحت خواهید شد به خصوص اگر بعد از بررسی متوجه ‌شوید ایراد به وجود آمده ناشی از عدم نگهداری اصولی از تشک بوده‌ است. با توجه به آنچه که گفته شد نکات زیر به شما در نگهداری از تشک ‌ها کمک خواهند کرد:

  • تشک را به درستی بر روی تخت قرار دهید.

در اولین قدم شما باید محل قرارگیری تشک را تنظیم کنید. سطح زیری آن باید کاملاً سفت و یکنواخت باشد. حتی به شما پیشنهاد می‌کنیم یک پارچه ضخیم را زیر تشک پهن کنید تا از تماس مستقیم تشک با چوب تخت، جلوگیری کند زیرا چوب به مرور زمان باعث ساییده شدن روکش تشک خواهد شد. از سوی دیگر اندازه تشک با اندازه ابعاد تخت همخوانی داشته باشد تا مجبور نشوید با فشار زیاد آن را در چهارچوب تخت قرار دهید. همین فشار باعث سایش لایه رویی تشک خواهد شد.

  • از روکش بر روی تشک خود استفاده کنید.

درست است که برند‌های معتبر همانند تشک ‌رویال از بهترین مواد برای لایه روی تشک استفاده می‌کنند ولی به هر حال باز هم نیاز است که شما از یک روکش محافظ بر روی آن استفاده کنید تا در صورت خیس شدن یا کثیف شدن، به راحتی بتوانید آن را عوض کرده و بشویید. از طرف دیگر در طول زمان تشک بوی عرق به خود می‌گیرد. اگر یک لایه محافظ بر روی تشک وجود داشته باشد، از بو گرفتن تشک و مواد موجود در داخل آن جلوگیری خواهد شد.

  • به شستن ملافه‌ها اهمیت دهید.

درست است که استفاده از روکش محافظ بر روی تشک از کثیف شدن آن جلوگیری می‌کند اما اگر ملافه‌ها را به موقع نشویید، هم همین کوتاهی باعث بو گرفتن تشک خواهد شد. بنابراین هر زمان که نیاز است، حتماً نسبت به شستن ملافه‌ها اقدام کنید.

  • تشک را بچرخانید.

حتماً هر از گاهی تشک خود را بچرخانند چرا که اگر تنها بر روی یک قسمت از تشک بخوابید، قسمت زیرین به دلیل تماس با سطح سخت، دچار پوسیدگی شده و از طرفی دیگر لایه رویی به مرور زمان عرق و جرم به خود می‌گیرد.

بنابراین هر از گاهی باید تشک را بچرخانید. البته این مسأله برای حفظ یکنواختی متریال موجود در تشکیل نیز اهمیت دارد. شاید شما از تشک‌های پنبه استفاده می‌کنید. اگر چرخاندن تشک را انجام ندهید، با گذشت چند ماه فرورفتگی‌هایی در قسمت‌هایی از آن ایجاد می‌شود.

  • به هیچ عنوان روی تخت نپرید.

با هر بار پریدن روی تشک، فرورفتگی‌های بر روی آن ایجاد خواهد شد. به خصوص اگر تشک شما دارای فنربندی باشد، پریدن روی آن آسیب جدی به ساختار فنری تشک وارد کرده و آن را از هم جدا می‌کند. بنابراین مجبور هستید تشک را برای تعمیر و یا تعویض به نمایندگی‌هایی که از آن خرید انجام داده‌اید ببرید.

  • تشک را از نور آفتاب دور نگه دارید.

شاید اتاق خواب شما به گونه‌ای است که در طول روز نور زیادی وارد آن می‌شود. در صورتی که نیاز به نور ندارید و کسی در داخل اتاق حضور ندارد، پرده‌ها را بکشید تا اشعه‌های سوزان خورشید بر روی تخت نتابند.

  • تشک را تمیز کنید.

هر از گاهی لازم است با جاروبرقی، تشک خود را تمیز کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم هر سه ماه یا شش ماه یکبار این کار را انجام دهید. به هر حال با گذر زمان، گرد و خاک، مواد آلرژن و حتی ممکن است تخم حشرات وارد تشک شده و در نتیجه باعث می‌شود مشکلاتی برای خود شما در زمان خواب به وجود ‌آید. برای مثال برخی از افراد از حساسیت پوستی در زمان خوابیدن بر روی تشک گلایه می‌کنند. برای جلوگیری از این اتفاقات، جارو کشیدن تشک حداقل دو بار در طول سال بسیار اهمیت دارد.

سخن پایانی

تشک رویال از جمله معروفترین برند‌هایی است که در چند سال اخیر مورد محبوبیت زیادی از جانب مشتریان قرار گرفته و توانسته است رضایت و اعتماد آن‌ها را به خود جلب کند. تشک‌های تولیدی توسط این برند کاملاً استاندارد بوده و حتی قابلیت شستشو دارند. نمایندگی‌های فروش در زمان خرید تشک، نکاتی را برای افزایش طول عمر مفید تشک را برای شما ارائه خواهند زیرا نکات اختصاصی‌تر، براساس کیفیت مواد به کار رفته در لایه رویی تشک و مواد داخل آن، متفاوت خواهد بود.

جهت اطلاعات جامع و تکمیلی میتوانید مقاله ویژگی های تشک رویال اصل خوب را بشناسید را مطالعه نمایید.

 

ادمین
ارسال دیدگاه