تشک مناسب دوران بارداری چه ویژگی هایی دارد؟

تشک رویال اصفهان

دوران بارداری یکی از حساس‌ترین دوران زندگی خانم‌ها به حساب می‌آید. نه ماه قرار است شما جنین را در داخل شکم خود نگهداری کنید و قطعاً همین حاملگی فشار زیادی را به ناحیه ستون فقرات و مفاصل وارد می‌کند.

به همین دلیل باید به مراقبت از خود بیشتر توجه کنید. خرید تشک مناسب زنان باردار یکی از همین موضوعاتی است که به بحث مراقبت از ستون مهره‌ها، مفاصل پا و همچنین ناحیه گردن کمک کرده و باعث می‌شود خواب راحتی را تجربه کنید.

برای اینکه بتوانید تشک مناسب دوران بارداری را خریداری کنید حتماً این مقاله را با دقت مطالعه نمایید تا بدانید چرا خرید تشک مناسب دوران بارداری اهمیت دارد.

 

تشک رویال اصفهان

 

با اهمیت خرید تشک مناسب دوران بارداری بیشتر آشنا شوید :

 

چند دلیل مهم برای این موضوع ذکر می‌کنیم:

  • خانم‌ها در دوران بارداری درد زیادی در ناحیه کمر احساس می‌کنند. اگر تشک مناسب نباشد حتی در طول شب نیز نمی‌توانند استراحت کافی داشته و همین موضوع آن‌ها را اذیت خواهد کرد. بنابراین خرید تشک مناسب در دوران حاملگی برای افزایش کیفیت خواب و کاهش درد کمر ضرورت دارد.

 

  • مسئله دیگری که خانم‌ها با آن درگیر می‌شوند، تعریق شبانه است. ادران در طول شب احساس گرمای بسیار زیادی خواهند داشت و همین موضوع باعث می‌شود نتوانند به راحتی استراحت کنند. کیفیت تشک تعیین می‌کند که شما تا چه اندازه گرما را احساس کنید. بعضی از تشک‌ها تعریق شبانه را بالا می‌برند ولی برخی دیگر اینگونه نیستند.

 

  • و اما سومین فاکتور که در زمان خرید تشک مناسب بارداری باید به آن توجه کنیم، مسأله کاهش انتقال حرکت است. بالاخره شما و همسرتان بر روی یک تشک می‌خوابید و زنان باردار در طول شب مدام جابجا می‌شوند. لذا باید تشکی را انتخاب نمایید که میزان انتقال حرکت آن کم بوده و باعث بیدار شدن همسرتان نشود.

 

معرفی انواع تشک‌ رویال اصفهان مناسب زنان باردار

با توجه به آنچه که در ابتدای مقاله عنوان کردیم، هم اکنون به بررسی انواع تشک‌ مناسب دوران بارداری می‌پردازیم:

  • تشک ارتوپدیک

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که یک تشک در دوران حاملگی باید داشته باشد، پشتیبانی همه جانبه از بدن فرد است. تشک ارتوپدیک این مهم را امکان‌پذیر کرده و زمانی که مادران باردار بر روی آن دراز می‌کشند، تمام بدن آن‌ها توسط تشک مورد حمایت قرار می‌گیرد. البته برخی از انواع تشک‌های ارتوپدیک تحت عنوان فول ارتوپدیک شناخته می‌شود. شما در زمان خرید باید شدت کمر درد خود را در نظر گرفته و با کارشناسان فروش مشورت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

  • تشک فنر پاکتی

با توجه به اینکه مسأله پشتیبانی همه ‌جانبه تشک از بدن مادر باردار اهمیت زیادی دارد، تشک‌های فنر پاکتی نیز گزینه بسیار ‌ایده‌آلی خواهند بود چون فنر‌ها به صورت کاملاً مجزا و دسته‌ای در داخل پاکت‌ها قرار گرفته و در نتیجه می‌توانند بدن شما را به طور کامل مورد حمایت قرار دهند. در واقع مفاصل، ستون فقرات کمر و ناحیه گردن به خوبی بر روی تشک قرار گرفته و درد کمر کاهش پیدا می‌کند.

چند نکته مهم برای انتخاب تشک دوران بارداری

خانم‌های باردار در زمان خرید تشک باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرند چرا که دراز کشیدن و خوابیدن بر روی تشک، کیفیت خواب آن‌ها و سلامت ستون فقرات و مفاصل را تعیین می‌کند و نباید نسبت به این موضوع سر سری عمل کنید:

  • حتما وضعیت دمای بدن خود را در نظر بگیرید. عمده خانم‌ها از تعریق شبانه گلایه می‌کنند در نتیجه نباید به سراغ تشک‌هایی بروند که مواد داخل آن‌ها از انتقال هوا جلوگیری کرده و یا روکش آن‌ها مخملی و ضخیم هستند. به طور کلی تشک‌هایی که جریان هوا در داخل آن‌ها بیشتر است و از تعریق شبانه‌ جلوگیری می‌کنند، گزینه مناسب‌تری خواهند بود. اما در این میان مادرانی نیز هستند که همیشه احساس سرما دارند. این دسته از افراد باید به سراغ تو تشک‌های مخصوص افراد سرمایی بروند.

 

  • قبل از خرید تشک دوران بارداری حتماً با متخصص صحبت کنید چون باید شدت کمردرد شما در نظر گرفته شود. البته از شما در مورد نحوه خوابیدن نیز سؤال می‌پرسد. قطعاً شما در مراحل پایانی دوران بارداری باید به پهلو بخوابید. خوابیدن به پشت، خفگی جنین را به دنبال خواهد داشت. با در نظر گرفتن این موضوع، برای خرید تشک دوران حاملگی اقدام کنید.

 

tellwe

 

جهت اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ” با انواع تشک آشنا شویم ” را مطالعه نمایید.

ادمین
ارسال دیدگاه