تشک مناسب برای گودی کمر چه ویژگی ‌هایی دارد؟

تشک رویال اصفهان

در نگاه مردم عادی خرید تشک امری ساده و سریع به نظر برسد در صورتی که اگر به این موضوع فکر کنید که کوچکترین نقص در تشک عوارض جدی برای کمر و مفاصل را به همراه دارد، در این زمینه عجولانه عمل نخواهید کرد. برای مثال کسانی که دچار گودی کمر می‌شوند، به تشک خاص خود نیاز خواهند داشت و شاید اکنون این سؤال را مطرح کنید که تشک مناسب گودی کمر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا این عارضه را تشدید نکرده و درد در ناحیه کمر را کاهش دهد؟

اگر شما از جمله افرادی هستید که از گودی کمر رنج ببرید قبل از اینکه برای خرید تشک رویال اصفهان اقدام کنید باید این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

Mattress

گودی کمر چه علائمی دارد؟

بیماری گودی کمر یکی از عارضه‌هایی است که متأسفانه در جامعه حاضر اغلب افراد از آن رنج می‌برند. افزایش سن و در نتیجه پوکی استخوان، بالا بودن وزن و در داشتن شکم بزرگ، نشستن بر روی صندلی‌های غیر استاندارد و از طرف دیگر از نشستن غیر اصولی بر روی صندلی و مبلمان، از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که باعث گودی کمر می‌شوند. افرادی که به این عارضه دچار شده‌اند از درد شدید در ناحیه کمر به خصوص در هنگام بیدار شدن از خواب گلایه می‌کنند. حتی برخی از آن‌ها که گودی کمر را تجربه کرده‌اند معتقد هستند که عضلات پای آن‌ها سوزن سوزن شده و بی‌حس می‌شوند.

اما آنچه که باعث می‌شود گودی کمر برای این دسته از افراد بیشتر آزاردهنده باشد، مسأله درد طاقت‌فرسا در ناحیه کمر به هنگام دراز کشیدن بر روی زمین است. به همین دلیل است که خرید تشک مناسب برای گودی کمر اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد چون کیفیت تشک بر روی کیفیت خواب افراد مبتلا به گودی کمر تأثیر خواهد گذاشت.

مهم‌ترین ویژگی ‌های تشک مناسب برای گودی کمر

ما نمی‌توانیم به صراحت بگوییم که دقیقاً چه نوع تشکی برای افراد مبتلا به گودی کمر مناسب است چرا که در ابتدا متخصص باید دلیل ابتلا به گودی کمر را بررسی کرده و براساس شدت پیشروی این عارضه، شدت درد و البته سلامت مفاصل بدن، بهترین نوع تشک را برای شما معرفی کند. اما به طور کلی ویژگی ‌های تشک مناسب جهت گودی کمر عبارتند از:

  • نرمی و سفتی بیش از اندازه تشک هر دو باعث آسیب جدی به ستون فقرات و مفاصل شده و باعث می‌شود که انحنای طبیعی ستون مهره‌ها از حالت خود خارج شود. در نتیجه کمر دچار درد شدیدی خواهد شد و گودی کمر تشدید می‌گردد. اگر تشک سفت باشد، کمر صاف شده و اگر بسیار نرم باشد گودی کمر تشدید می‌گردد. در هر دو صورت شما نمی‌توانید خواب آرامی را تجربه کنید.
  • همانگونه که می‌دانید متریال به کار رفته در داخل تشک‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. تشک‌های مموری فوم، لاتکس، تشک‌های فنری و… مهمترین تشک‌هایی هستند که در بازار وجود دارند. اما کدام یک از آن‌ها برای مبتلایان به گودی کمر مناسب خواهد بود؟ در این زمان است که مشورت گرفتن از متخصص به شما کمک می‌کند تا در انتخاب اجزای فیزیکی تشک بتوانید به درستی عمل کنید. حتی نوع فنر بر روی گودی کمر تأثیر می‌گذارد. بنابراین نباید بی‌تفاوت عمل نمایید.
  • افرادی که دچار گودی کمر هستند بهتر است به پشت بخوابند. به اصطلاح خوابیدن طاق باز برای این دسته از افراد بسیار عالی خواهد بود. در چنین زمان‌هایی باید یک بالش کوچک زیر زانوهای خود قرار دهید تا گودی کمر شما را اذیت نکند. اما اگر شما از جمله افرادی هستید که عادت دارید به پهلو بخوابید باز هم باید از یک بالش کوچک منتهی در بین دو پا استفاده کنید. در هر صورت فرمی خوابیدن شما بر انتخاب تشک مناسب گودی کمر تأثیر می‌گذارد.

قیمت تشک مناسب گودی کمر

با توجه به اینکه مسأله قیمت برای همه افراد اهمیت زیادی دارد، بنابراین در مورد قیمت تشک مناسب گودی کمر لازم است این نکته را بیان کنیم که اندازه تشک، متریال به کار رفته در داخل آن و جنس روکش آن، سه عامل بسیار مهمی هستند که بر روی هزینه نهایی تأثیر خواهند گذاشت. به هیچ عنوان نباید قیمت را فاکتور اولیه جهت خرید تشک مناسب گودی کمر قرار دهید چون رفتن به سراغ تشک‌های ارزان به معنای خرید تشک بی‌کیفیت است که عارضه گودی کمر را در شما تشدید خواهد کرد.

تخفیفات استثنایی را به همراه بیمه نامه 10 ساله بیمه ایران فقط با تشک رویال تجربه کنید.

ادمین
ارسال دیدگاه