تشک مناسب برای کمر درد چه ویژگی هایی دارد؟

متأسفانه در بین مردم هنوز هم افرادی هستند که به خرید تشک اهمیت زیادی نداده و تنها زمانی متوجه عمق فاجعه در اثر این بی‌توجهی خود می‌شوند که کمردرد به سراغ آن‌ها می‌آید.

اما خوشبختانه تشک رویال در ساخت انواع کالا‌های خواب به این موضوع توجه داشته و تشک‌های مناسب کمردرد را نیز طراحی کرده است. به همین دلیل است که برای خرید تشک رویال در اولین قدم باید شرایط جسمی خود را در نظر بگیرید.

اگر کمردرد دارید باید با متخصص در میان گذاشته تا ویژگی ‌های تشک مناسب برای کمردرد را برای شما توضیح دهد. در زمان خرید، این فاکتور‌ها را در نظر بگیرید تا در زمان خواب کمردرد شما تشدید نشود.

تشک رویال اصفهان

چرا دچار کمر درد می ‌شویم؟

متأسفانه باید این واقعیت را بپذیریم که در جامعه امروز افراد زیادی از مشکل دیسک کمر و کمردرد گلایه می‌کنند.

علاوه بر تأثیر ژنتیک و فرم ستون فقرات در ابتلا به کمردرد، باید عوامل دیگر را نیز در نظر گرفت. برای مثال شما باید در طول روز به نشستن خود توجه کنید. عدم درست نشستن و حتی نشستن طولانی ‌مدت، آسیب جدی به ستون مهره‌ها وارد می‌کند.

بلند کردن اجسام سنگین نیز تأثیر زیادی بر دیسک کمر دارد. در این میان خوابیدن بر روی تشک‌های غیر استاندارد، آسیب بسیار جدی به ستون فقرات وارد کرده و در این صورت است که شما دچار کمردرد می‌شود. زمانی که شما بر روی تشک دراز می‌کشید، فشار از روی ستون فقرات شما برداشته می‌شود. در حالی که در زمان نشستن و ‌ایستادن، فشار زیاد به ستون مهره‌ها وارد می‌گردد. در نتیجه در زمان خواب بدن شما به حالت استراحت کامل خواهد رسید. اما اگر تشک غیر استاندارد باشد نه تنها ستون فقرات نمی‌تواند وارد مرحله استراحت شود بلکه آسیب بیشتری نیز خواهد دید. در این زمان است که خرید تشک مناسب برای کمردرد لازم می‌شود.

تشک رویال اصفهان

ویژگی‌ های تشک مناسب برای کمر درد:

هر انسانی در طول شبانه روز بین ۷ تا ۹ ساعت خوابیده است. این مدت زمان شاید کوتاه به نظر برسد اما فراموش نکنید هر دقیقه خوابیدن بر روی تشک غیر استاندارد، فشار بسیار زیادی به ستون مهره‌ها وارد می‌کند. بنابراین تفاوتی ندارد که شما به چه دلیل دچار کمردرد شده‌اید.

اگر از تشک مناسب استفاده نکنید، اوضاع شما هر روز بدتر شده و این موضوع شما را به شدت آزار خواهد داد.

برای خرید تشک مناسب کمردرد به ویژگی‌های زیر توجه داشته باشید:

  • ساختار تشک بسیار مهم است.

شما باید به سراغ تشک‌های طبی بروید. درست است که برند‌های فعال در زمینه ساخت انواع کالای خواب تشک‌های طبی را نیز تولید می‌کنند اما آیا همه آن‌ها از کیفیت لازم برخوردار هستند؟ برند رویال از جمله محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین برند‌های فعال در صنعت تولید کالا‌های خواب است که به مسأله ساخت انواع تشک طبی نیز توجه داشته است.

قطعاً زمانی که به متخصص مراجعه می‌کنید تا ویژگی‌های تشک مخصوص کمردرد را برای شما توضیح دهد، حتماً این موضوع را مطرح خواهد کرد که شما باید از تشک‌های فنری با ساختاری نرم استفاده کنید. البته همانگونه که می‌دانید فنر‌ها متصل و منفصل هستند و متخصص برای شما توضیح می‌دهد که فنر مناسب جهت کمردرد شما باید از چه نوع باشد.

  • به میزان سفتی تشک توجه کنید.

نرمی یا سفتی بیش از اندازه تشک در هر دو حالت به کمر شما آسیب وارد خواهد کرد و باعث می‌شود افرادی که کمردرد دارند شرایط حادتری را تجربه نمایند. تشک باید حالت بینابینی داشته باشد. یعنی سفتی آن به حدی باشد که در زمان خوابیدن حالت ستون فقرات تغییر نکرده و فرورفتگی زیادی در داخل تشک اتفاق نیفتد.

انتخاب تشک مناسب برای کمردرد

در بین انواع تشک رویال که خاصیت طبی داشته و برای دیسک کمر مناسب هستند، می‌توانید به تشک مموری فوم حافظه دار، تشک لاتکس و تشک با فنر‌های منفصل پاکتی اشاره کنیم.

در انتخاب این تشک‌ها باید به کیفیت متریال به کار رفته در داخل تشک توجه کنید. برای مثال برای خرید تشک مموری فوم حافظه‌دار، فوم‌ها باید چگالی بالایی داشته و متصل باشند. اما بهترین تشک رویال برای افرادی که مبتلا به کمردرد هستند، تشک لاتکس است زیرا این دو تشک جذب حرکت بسیار بالایی داشته و به همین دلیل شرایط ستون فقرات را در حالت ‌ایده‌آل و یا در وضعیت عملکرد حفظ خواهد کرد

 

ادمین
ارسال دیدگاه