چرا طراحی تشک اختصاصی اهمیت دارد؟

تشک اختصاصی2

درست است که شما برای خرید تشک به راحتی می‌توانید به نمایندگی‌های برند‌های معتبر همانند تشک رویال مراجعه کرده و آنچه را که مد نظر دارید خریداری کنید اما قطعاً سفارش تشک اختصاصی بسیار عاقلانه‌تر خواهد بود.

یعنی شما می‌توانید به سراغ برند‌های شناخته شده بروید و درخواست تشک سفارشی داشته باشید. مطمئناً در این صورت تشکی ساخته می‌شود که به انتظارات شما بسیار نزدیک‌تر است و بر کیفیت خواب شما تأثیر مثبت می‌گذارد.

اما هنوز هم افراد زیادی هستند که به این موضوع بی‌تفاوت بوده و تنها بعد از یک یا دو بار مراجعه به فروشگاه‌های کالای خواب، تشکی را براساس شکل ظاهری و با اطلاعات کمی که دارند انتخاب می‌کنند. اجازه دهید در این مقاله اهمیت خرید تشک اختصاصی را برای شما شرح دهیم تا در این زمینه به درستی عمل کنید.

تشک اختصاصی

اهمیت تهیه تشک اختصاصی :

زمانی که در مورد تشک اختصاصی صحبت می‌کنیم منظور ما این است که تشکی را انتخاب نمایید که با شرایط بدن شما و حتی نحوه خوابیدن شما مطابقت داشته باشد. همانگونه که می‌دانید اگر تشک کوچکترین عیبی داشته و نتواند از بدن شما به خوبی حمایت کند نمی‌توانید خواب آرامی داشته باشید و در نتیجه عدم استراحت کافی و مناسب بر روی شرایط زندگی و کاری شما تأثیر می‌گذارد چون هر روز کسل‌تر از قبل خواهید بود.

با توجه به آنچه که گفته شود اهمیت نیاز به تشک سفارشی در چند دلیل خلاصه می‌شود:

عادات خوابی افراد با یکدیگر متفاوت است. بعضی از افراد در طول شب به پشت خوابیده و برخی دیگر به پهلو می‌خوابند. قطعاً نحوه خوابیدن شما بر روی نوع تشک طبی فنری انتخابی تأثیر می‌گذارد و لذا شما نباید تنها به زیبایی ظاهری تشک اعضای خانواده خود توجه کنید.

 

در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که وزن بدن شما و فرم غالب خوابیدن شما به چه صورت بوده و سپس براساس آن تشک مناسب خود را سفارش دهید.

 

درجه سفتی و سختی تشک به نوع مواد به کار رفته در داخل آن بستگی دارد. همانگونه که می‌دانید نرمی و سفتی بیش از اندازه تشک اصلاً مناسب نیستند چون در هر دو صورت بدن شما در فرم‌ ایده‌آل قرار نمی‌گیرد. البته با توجه به اینکه فرم ستون فقرات همه افراد یکسان نیست و برخی از مردم به مشکلاتی در این ناحیه دچار هستند، بنابراین خرید تشک اختصاصی کمک می‌کند که شما دقیقاً تشکی را انتخاب نمایید که با ستون فقرات شما تطابق داشته و از بدن شما حمایت می‌کند. بنابراین یکی از دلایل اهمیت خرید تشک سفارشی این است که تشک دقیقاً با ساختار بدن شما همخوانی داشته باشد.

 

همچنین شما با خرید تشک‌های سفارشی می‌توانید اندازه تشک را براساس اندازه تخت خود تعیین کنید. البته تشک‌هایی که توسط برند تشک رویال اصفهان تولید می‌شوند از استاندارد‌های جهانی برخوردار بوده و برای تخت خواب‌هایی که کاملاً استاندارد هستند هم اندازه خواهند بود. اما بعضی اوقات تخت شما براساس استاندارد‌های تعیین شده طراحی نمی‌شود. مثلا کنار اتاق خواب شما کوچک است و مجبور هستید تخت را کوچکتر از حالت عادی در نظر بگیرید. در این زمان لازم است تشک خواب شما نیز براساس اندازه تخت طراحی گردد. با خرید تشک ‌های اختصاصی این امکان وجود خواهد داشت که شما ابعاد تشک را در اختیار سازندگان قرار دهید و تشکی را متناسب با اندازه تخت خود خریداری کنید.

 

جنس پارچه مورد استفاده برای ساخت تشک رویال اصل نیز اهمیت بسیار زیادی برای جلوگیری از بروز مشکلات پوستی، جلوگیری از تعریق شبانه و افزایش میزان آرامش و کیفیت خواب خواهد داشت. شما بعد از خرید تشک باز هم باید یکپارچه بر روی آن بکشید تا از کثیف شدن آن جلوگیری گردد اما فراموش نکنید اگر جنس پارچه اصلی تشک مناسب نباشد باز هم دچار آلرژی پوستی و تعریق شبانه خواهید شد. اگر شرایط پوست شما بسیار خاص بوده و یا از نظر تعریق شبانه شرایط بسیار منحصر به فردی دارید، حتماً پارچه مناسب را خریداری کرده و از سازندگان تشک بخواهید که در زمان ساخت تشک از این پارچه برای روکش استفاده کنند.

 

نکته‌ای که لازم می‌دانیم در خرید تشک سفارشی به آن اشاره کنیم، درمورد تخت خواب‌های دو نفره است. در صورتی که می‌خواهید تشکی را برای یک تخت دونفره خریداری نمایید حتماً باید با همسر خود حضور داشته باشید چون شما دو نفر قرار است بر روی تشک استراحت کنید و اگر تشک برای یکی از شما دو نفر مناسب نباشد قطعاً نمی‌تواند خواب خوبی را تجربه کنید. بنابراین جهت خرید تشک های سفارشی دونفره زوجین باید به توافق رسیده و در انتخاب متریال تشک و نوع پارچه تصمیم نهایی را اتخاذ کنند.

 

ادمین
ارسال دیدگاه