بهترین جنس پارچه تشک چیست؟

قطعاً کسانی که به دنبال خرید تشک هستند اولین سؤالی که مطرح می‌کنند این است که بهترین پارچه تشک چیست؟

زمانی که شما بر روی تشک دراز می‌کشید اگر پارچه آن مناسب نباشد، ممکن است دچار مشکلاتی همانند عرق‌سوز شدن یا بروز حساسیت و یا حتی زخمی شدن بدن گردید. این موضوع برای افرادی که مجبور هستند مدت زمان طولانی بر روی تشک دراز بکشند اهمیت بیشتری خواهد داشت. شاید تا به حال شنیده‌اید که برای مثال افرادی که مدت‌ها است بر روی تشک خوابیده‌اند، دچار زخم بستر می‌شوند.

این اتفاق به دلیل عدم تحرک و همچنین نامناسب بودن جنس پارچه تشک رخ خواهد داد. با توجه به آنچه که گفته شد در این مقاله شما را با بهترین جنس پارچه تشک و اهمیت دقت در خرید پارچه تشک آشنا خواهیم کرد.

Mattress fabric
Mattress fabric

اهمیت انتخاب بهترین پارچه تشک

قبل از هر چیز اجازه دهید در مورد این موضوع صحبت کنیم که چرا انتخاب پارچه تشک اهمیت بسیار زیادی دارد.

متأسفانه اغلب بانوان در زمان خرید پارچه برای روکش تشک، تنها به فکر زیبایی آن هستند و به کیفیت آن توجه نمی‌کنند. در چنین شرایطی مشکلات زیر برای آن‌ها بروز خواهد کرد:

  • برای مثال اگر پارچه تشک زبر باشد زمانی که بر روی آن دراز می‌کشید سوزش پوست و آلرژی‌های پوستی برای شما رخ داده و حتی ممکن است برای مدت طولانی با شما همراه باشند.
  • باید به این موضوع توجه کنید که اگر جنس پارچه مناسب نباشد، ممکن است در تابستان پوست شما عرق‌سوز شود. برای مثال پارچه‌های مخملی برای روکش تخت در تابستان اصلاً مناسب نیستند.
  • از سوی دیگر ممکن است که این پارچه بنا به دلایلی خیس شود. اگر جنس آن مناسب نبوده و رطوبت را سریع به تشک انتقال دهد، در واقع تشک شما در مدت زمان کوتاهی بو خواهد گرفت.
  • یکی دیگر از مشکلات بی‌کیفیت بودن پارچه تشک، چروک شدن آن است که به هر حال زمانی که بر روی آن دراز می‌کشید، اگر جنس پارچه مناسب نباشد در کوتاه‌ترین زمان شاهد چین و چروک‌های روی آن خواهید بود.

بهترین پارچه برای تشک :

انواع پارچه تشک این امکان را فراهم کرده است که افراد براساس شرایط پوستی بدن خود و البته شرایط فصل بتوانند بهترین پارچه را برای تشک خود انتخاب کنند. اما براساس تحقیقات انجام‌شده پارچه ژاکارد بهترین گزینه برای روکش تشک خواهد بود.

گروه تولیدی تشک رویال اصفهان با بهره گیری از توان متخصصان مجرب و متعد توانسته است بهترین پارچه ژاکارد را در تولیدات خود استفاده نماید.

اگر این سؤال برای شما مطرح شده که چرا ما پارچه ژاکارد را به عنوان گزینه ‌ایده‌آل جهت تشک معرفی می‌کنیم، اجازه دهید در ادامه به بررسی ویژگی‌های این پارچه بپردازیم:

  • بزرگترین مشکلی که در پارچه‌ها وجود دارد، استفاده از رنگ‌های شیمیایی برای طرح و نقش پارچه است که باعث بروز حساسیت و آلرژی می‌شود. حتی در زمان شستن پارچه ممکن است رنگ قسمت‌های مختلف پخش شده و در نتیجه طراحی پارچه خراب شود. با توجه به مشکلی که این قبیل پارچه‌ها داشته‌اند، از تکنولوژی‌های مدرن در صنعت نساجی استفاده شده و در حال حاضر پارچه ژاکارد به عنوان یکی از بهترین پارچه‌های سازگار با محیط زیست شناخته شده است.
  • یکی دیگر از ویژگی‌های پارچه ژاکارد که در تشک‌های طبی رویال نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، طول عمر بسیار زیاد و کشش بالای آن است. با توجه به اینکه تشک‌های طبی عمدتاً برای افراد با بیماری‌های خاص و یا افرادی که در کما بوده‌اند استفاده می‌شود، نیاز به شستشوی زیاد دارند. بنابراین پارچه‌های ژاکارد در اثر شستن مداوم انسجام خود را از دست نمی‌دهند.
  • از آنجایی که طرح و نقش پارچه ژاکارد در اثر تار و پود پارچه بافته شده و در واقع طرح‌ها بر روی آن چاپ نمی‌شوند، بنابراین از نظر حساسیت‌های پوستی مشکلی ایجاد نمی‌کند. از سوی دیگر در اثر شستن مداوم رنگ نقش‌ها از بین نخواهد رفت.

     در صورتی که علاقه دارید اطلاعات بیشتری در مورد تشک رویال اصل بدانید ، مقاله زیر را مطاله نمایید.

ویژگی های تشک رویال اصل خوب را بشناسید

سخن پایانی :

تشک رویال اصفهان یکی از بهترین تشک‌هایی است که در صنعت ساخت کالای خواب توانسته است محبوبیت زیادی را در طول سالیان فعالیت خود به دست بیاورد. برند رویال از پارچه ژاکارد برای تشک‌های طبی خود استفاده کرده و به همین دلیل است که با بدن انسان سازگار بوده و مشکلاتی همانند حیایبت را ایجاد نخواهد کرد. همچنین لازم است بدانید که تشک رویال از محافظ تشک نیز برای تولیدات خود استفاده می‌کند. بنابراین می‌توانید این لایه محافظ را بر روی تشک خود بکشید تا از کثیف شدن و یا عرق گرفتن آن جلوگیری گردد.

ادمین
ارسال دیدگاه