با پارچه گردباف تشک آشنا شوید

تشک رویال اصفهان

در مقاله‌ای با موضوع انواع پارچه تشک توضیح داده‌ایم که در ساخت تشک‌ها بیشتر از چه پارچه‌هایی برای روکش قسمت خارجی استفاده می‌کنند و اما در این مقاله قرار است شما را با پارچه گردباف تشک آشنا کنیم.

شاید نام این نوع پارچه را شنیده باشید و شاید اولین بار است که نام آن را می‌شنوید. در هر صورت آشنایی با انواع پارچه‌هایی که در تشک استفاده می‌شود، کمک می‌کند تا شما انتخاب ‌ایده‌آل‌تری داشته باشید چون نوع پارچه بر روی شرایط پوستی بدن شما تأثیر گذاشته و حتی دمای بدن را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگر به فکر خرید تشک هستید حتماً این مقاله را مطالعه کنید تا با پارچه گردباف تشک آشنا شوید.

تشک رویال اصفهان

 

پارچه گردباف تشک چیست؟

قبل از اینکه این مقاله را مطالعه کنید حتماً توصیه اکید داریم که مقاله پیرامون معرفی انواع پارچه‌های تشک رویال را بررسی کنید تا بهتر بتوانید پارچه گردباف تشک را با سایر پارچه‌ها مقایسه کنید.

از نظر ضخامت، پارچه گردباف نسبت به پارچه‌های نخی سوزنی و ژاکارد ضخیم‌تر بوده و درصد نخی که در این پارچه به کار برده شده است بسیار بیشتر است.

از طرف دیگر بافت این پارچه نسبت به پارچه ژاکارد نیز متفاوت است. اگر گره‌هایی که بر روی پارچه گردباف وجود دارد را ملاحظه کنید متوجه می‌شوید فاصله بین آن‌ها چقدر بیشتر از پارچه ژاکارد است.

همین ویژگی در بافت باعث می‌شود جریان هوا در داخل تشک بیشتر شده و میزان تعرق در داخل بدن کاهش یابد. برای کسانی که گرمایی هستند و یا به طور کلی برای استفاده از تشک در فصل تابستان، پارچه گردباف واقعاً ‌ایده‌آل خواهد بود.

درست است که وجود نخ زیاد در داخل پارچه گردباف قطعاً برای حفظ سلامتی پوست و کاهش تعریق بسیار مناسب است اما همین مسأله باعث می‌شود طول عمر پارچه گردباف نسبت به پارچه ژاکارد و نخ سوزنی کمتر باشد.

به هر حال از فاکتورهای اولیه که باید در زمان خرید پارچه تشک به آن توجه داشته باشیم، کیفیت پارچه است که از این نظر پارچه گردباف اولویت دارد. به خصوص اینکه در زمان شستشو مرغوبیت خود را از دست نخواهد داد

برای تولید پارچه گردباف از چه الیافی استفاده می‌شود؟

به طور کلی در تولید پارچه گردباف تشک هم از الیاف طبیعی یعنی نخ و هم از الیاف مصنوعی همانند لاکرا استفاده می‌شود ولی درصد نخی که در داخل پارچه گردباف به کار برده شده بسیار بیشتر بوده و به همین دلیل بافت آن نرم‌تر است.

البته طرح‌هایی که در پارچه گردباف اعمال می‌شود بسیار متنوع است به همین دلیل جذابیت بیشتری برای مشتریان خواهد داشت. یکی از مهمترین ویژگی‌های پارچه گردباف خاصیت کشسانی آن است که که وجود ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی باعث افزایش الاستسیته پارچه شده و طول عمر آن را نسبت افزایش می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های پارچه گردبافت باید به میزان مقاومت آن در برابر نور خورشید و دما اشاره کرد که باعث شده مقاومت بسیار بالاتری داشته باشد.

 

قیمت پارچه گردباف چقدر است؟

به طور کلی قیمت هر نوع پارچه براساس کیفیت پارچه، میزان استحکام و مقاومت آن، میزان نخ به کار رفته در داخل پارچه و البته برند تولید‌کننده متفاوت خواهد بود. تمامی این فاکتور‌ها بر روی قیمت پارچه گردباف نیز تأثیر می‌گذارد و در نتیجه نمی‌توان یک مبلغ واحدی را برای این منظور در نظر گرفت.

خرید پارچه گردبافت تشک:

زمانی که می‌خواهید پارچه گردباف برای تشک بخرید باید حتماً به مراکز فروش معتبر و شناخته شده مراجعه کنند تا پارچه اصل را در اختیار شما قرار دهند.

قطعاً در پارچه گردباف باید درصد نخ به کار رفته بسیار بیشتر باشد. مسلماً کیفیت پارچه علاوه بر اینکه بر روی طول عمر و دوام تشک تأثیر می‌گذارد، خوابی آرام را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

کوچک‌ترین مشکل در داخل پارچه تشک می‌تواند آرامش را در طول خواب از شما گرفته و باعث بروز مشکلاتی همانند طریق تعریق پوستی و آلرژی‌های پوستی گردد. البته لازم می‌دانیم در نهایت این نکته را بیان کنیم که برای خرید بهترین پارچه تشک باید به وضعیت پوستی خود و کسی که در کنار شما بر روی تشک می‌خوابد توجه داشته باشید. اگر پوست بسیار حساسی دارید حتما بهترین و مرغوب‌ترین پارچه را انتخاب نمایید تا مطمئن شوید که آلرژی‌های پوستی برای شما اتفاق نمی‌افتد.

تشک رویال اصفهان یکی از بزرگترین تولید کننده های تشک در ایران می باشد که با استفاده از کارشناسان مجرب و دستگاه به روز ، بهترین تشک مورد تایید انجمن پزشکان و نیز با ضمانت نامه ایران  ارائه میدهد.

ادمین
ارسال دیدگاه