با مزایا و معایب تشک آبی آشنا شوید:

تشک‌ های آبی یکی از جدیدترین و جذاب‌ترین انواع تشک‌ها به حساب می‌آیند که تقریباً تمامی برند‌های فعال در زمینه تولید کالای خواب به سراغ طراحی و تولید تشک‌ های آبی نیز رفته‌اند. با توجه به اینکه ماده پرکننده این قبیل تشک‌ها آب است، قطعاً خوابیدن بر روی آن بسیار لذت‌بخش بوده و حس خوبی دارد. به همین دلیل است که کودکان علاقه زیادی به تشک‌ های آبی دارند. اگر به فکر خرید این قبیل تشک‌ها هستید، به شما پیشنهاد می‌دهیم ابتدا این مقاله را با دقت مطالعه کرده و با مزایا و معایب تشک ‌های آبی آشنا شوید. در ادامه فراموش نکنید که مهمترین فاکتورها برای خرید ، بررسی وضعیت سلامت مفاصل و ستون فقرات است.

 

تشک رویال اصفهان

 

بررسی مزایای تشک ‌های آبی :

هیچکدام از تشک‌ها مطلقا مفید نیستند بلکه هرکدام حتی یک عیب کوچک را نیز دارند و به همین دلیل زمان خرید باید تمامی فاکتور‌ها و مزایا و معایب تشک‌ها را مدنظر قرار دهیم. در این میان مهمترین مزیت ‌های تشک آبی عبارتند از:

  • یکی از مهمترین مزیت ‌های تشک آبی، خوابی بسیار آرام و باکیفیت است. زمانی که شما بر روی آن دراز می‌کشید، تشک با بدن شما فرم گرفته و در نتیجه بهترین حالت را برای شما ایجاد می‌کند. حتی اگر خستگی شدیدی داشته باشید، وقتی بر روی تشک آبی دراز می‌کشید تمام خستگی شما رفع خواهد شد.

 

  • در داخل تشک ‌های آبی یک بخاری تبدیل شده که در فصل زمستان به راحتی این آب را گرم می‌کند. حتی اگر شما به درد عضلات مبتلا بوده و باید حتماً بر روی محیط‌های گرم بخوابید با روشن کردن این هیتر، آب آن گرم شده و عضلات به حالت استراحت وارد می‌شوند.

 

  • با توجه به اینکه لایه روی تشک رویال از جنس پلاستیک است بنابراین برای تمیز کردن آن مشکلی نخواهید داشت. کافی است با یک دستمال مرطوب بر روی سطح تشک بکشید تا تمامی گرد و غبار از میان برداشته شود. حتی می‌توانید تشک را به راحتی بشویید.

 

  • طول عمر مفید تشک ‌های آبی بین ۱۰ تا ۲۰ سال است. این در حالی است که تشک‌های دیگر طول عمری بین ۵ تا ۱۰ سال دارند.

 

  • با توجه به اینکه ماده پرکننده این قبیل تشک‌ها آب است، بنابراین فرم خود را از دست نخواهد داد و به هر میزان که بخواهید می‌توانید داخل تشک را آب بریزید و بر روی آن دراز بکشید.

 

بررسی معایب تشک ‌های آبی

در کنار مزیت‌هایی که برای تشک ‌های آبی ذکر کردیم بد نیست نگاهی به مشکلات و محدودیت‌های تشک‌ های آبی نیز بیندازیم:

  • همانگونه که گفته شد در داخل تشک‌های آبی وسیله گرمایشی تعبیه شده است تا براحتی بتواند آب را گرم کند. این کار باعث می‌شود میزان مصرف برق افزایش پیدا کند. به خصوص اگر آب در طول زمستان بسیار سرد باشد.

 

  • نگهداری از آن ها بسیار مشکل است. اگر دریچه ورودی آن دچار مشکل شده و بعد از آن نشت کند، تمامی خانه را آب خواهد بود. بنابراین لازم است در مدت زمان کوتاهی قسمت‌های مختلف آن را به دقت کنترل کنید تا در صورت کوچکترین مشکل، برای تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید.

 

  • با توجه به اینکه ملافه بر روی تشک‌های آبی به راحتی جابه جا می‌شود بنابراین اگر قرار است لایه‌ای بر روی آن قرار گیرد پارچه باید برای کل آن اندازه‌گیری شود و درآوردن پارچه آن کمی سخت خواهد شد.

 

  • یکی از مهمترین محدودیت‌های تشک ‌های آبی جابجایی سخت آن است. زمانی که می‌خواهید آن را از خانه‌ای به خانه دیگر ببرید، باید آب داخل آن به طور کامل تخلیه شود و این کار کمی سخت خواهد بود.

 

  • نکته بسیار مهم این است که برای زنان باردار و نوزادان به هیچ عنوان نباید از آن استفاده کرد. در تحقیقات انجام شده، خوابیدن نوزاد بر روی تشک آبی ممکن است باعث خفگی نوزاد شود و خوابیدن زنان باردار بر روی تشک آبی خطر سقط جنین را به همراه خواهد داشت. بنابراین برای این دو گروه افراد اصلاً گزینه مناسبی نخواهد بود.

 

سخن پایانی

در صورتی که به فکر خرید تشک آبی هستید، نمایندگی‌های تشک رویال نیز این قبیل کالا‌های خواب را برای شما عزیزان ارائه خواهند کرد. اما فراموش نکنید که قبل از خرید باید با یک متخصص مشورت کنید تا به شما بگوید‌ تشک آبی برای شما گزینه مناسبی است یا خیر.

ادمین
ارسال دیدگاه