با انواع محافظ تشک آشنا شوید

تشک رویال اصفهان

از زمانی که تشک خریداری می‌شود باید از محافظ تشک برای آن استفاده کنید. محافظ تشک در واقع روکشی است که بر روی آن قرار می‌گیرد تا تشک را از کثیف شدن و حتی از ورود حشرات به بافت داخلی حفظ کند.  معمولاً برند‌های معتبر همانند تشک رویال در کنار تشک، محافظ‌هایی را برای شما ارائه خواهند کرد چرا که در این صورت مطمئن هستید محافظ از نظر ابعاد، با تشک شما کاملاً تطابق خواهد داشت. در این مقاله شما را با انواع محافظ تشک و انواع پارچه مورد استفاده در تولید آن آشنا خواهیم کرد.

انواع محافظ تشک از نظر شکل ظاهری

  • تشک شش وجهی

این نوع محافظ‌ها همانند یک کیف هستند که شما می‌توانید تشک را در داخل آن گذاشته و زیپ آن را ببندید. در واقع محافظ تشک شش وجهی از شش طرف تشک شما را در برابر گرد و غبار، ورود حشرات، ورود مواد آلرژی و حتی سایش در اثر تماس با تخت محافظت خواهد کرد.

  • محافظ تشک پنج وجهی

همانگونه که از نام این نوع محافظ تشک مشخص است تنها ۵ طرف تشک را محافظت می‌کند. به این معنا که بخش زیرین تشک پوشید نمی‌شود. بنابراین از نظر کارایی، محافظ تشک شش وجهی گزینه مناسب‌تری خواهد بود. به هر حال زمانی که شما بر روی تشک دراز می‌کشید، وزن شما باعث فشار آوردن به لایه زیرین تشک شده و اصطکاک و سایش آن با قسمت چوبی تخت بیشتر می‌گردد. اگر محافظی بر روی این قسمت نباشد تشک شما زودتر عمر مفید خود را از دست می‌دهد.

انواع پارچه محافظ تشک

در صورتی که انواع محافظ تشک را با دقت بررسی کنید، متوجه می‌شوید که حتی جنس پارچه‌های آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. بر این اساس محافظ ‌های تشک به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  • محافظ تشک پنبه‌ای

زمانی که می‌خواهید محافظ تشک را خریداری کنید، در درجه اول باید به حساسیت‌زا نبودن آن توجه کنید. زمانی که شما بر روی تشک دراز می‌کشید پوست بدن با لایه رویی تشک در تماس خواهد بود و اگر این لایه از مواد شیمیایی و آلرژی‌زا ساخته شده باشد، در زمان خواب دچار خارش و کهیر خواهید شد. بنابراین محافظ تشک پنبه‌ای به دلیل اینکه از ترکیبات طبیعی برخوردار است، حساسیت پوستی را به همراه نخواهد داشت. از طرف دیگر منافذ کافی در داخل آن وجود داشته و جریان هوا به خوبی برقرار می‌شود. بنابراین در طول تابستان عرق نمی‌کنید.

  • محافظ تشک پلی استر

اگر به دنبال محافظ تشک با مقاومت و دوام بسیار بالا هستید و از طرف دیگر راحتی در شستشو برای شما اهمیت دارد، محافظ تشک پلی استر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. البته از نظر قیمت نیز این محافظ‌ها ارزان‌تر از جنس کتانی هستند. اما بزرگترین عیبی که جنس پلی استر دارد، حساسیت‌زا بودن آن است و برخی از افراد دچار مشکلات پوستی می‌شوند.

  • محافظ تشک مخملی

این محافظ تشک از کتان ساخته می‌شود اما در تولید آن پلی استر نیز ممکن است به کار برده شود. بزرگترین عیبی که محافظ تشک مخملی دارد، عرق کردن بدن است. بنابراین برای تابستان اصلاً مناسب نخواهد بود. از سوی دیگر این نوع محافظ عایق آب بوده و اگر آب بر روی آن بریزد، تشک شما خیس نخواهد شد.

  • محافظ تشک بامبو

کسانی که بر روی محافظ تشک بامبو خوابیده‌اند ادعا می‌کنند خوابی آرام و راحت را تجربه کرده‌اند. جالب است بدانید که این نوع محافظ تشک از رشد باکتری‌های بدبو جلوگیری می‌کند. بنابراین با گذر زمان، تشک شما بو نمی‌گیرد. از طرف دیگر این محافظ تشک ضد حساسیت است. بنابراین مشکلی برای افرادی که آلرژی پوستی دارند ایجاد نخواهد کرد. مزیت دیگر محافظ تشک بامبو، عایق بودن در برابر نفوذ آب است.

  • تشک خنک‌کننده

برخی از انواع محافظ تشک به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند دمای رختخواب را پایین بیاورند. این موضوع در تابستان و به خصوص برای اتاق‌هایی که جریان هوا وجود ندارد، واقعاً اهمیت خواهد داشت.

خرید محافظ تشک رویال

همانگونه که گفته شد برند رویال به عنوان یکی از برند‌های معتبر در زمینه ساخت انواع تشک طبی و غیر طبی، انواع محافظ تشک را نیز طراحی و تولید نموده است. بنابراین در صورتی که این برند را انتخاب کرده‌اید، زمان مراجعه به نمایندگی‌های معتبر قطعاً محافظ تشک نیز به شما تحویل داده خواهد شد. در این مقاله شما با انواع محافظ تشک آشنا شدید و اکنون بهتر می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید.

ادمین
ارسال دیدگاه