با انواع تشک ‌های فنری آشنا شویم؟

خرید تشک یکی از مهمترین خرید‌های است که در زندگی خواهیم داشت چرا که رفتن به سراغ برند‌های غیر معتبر و یا عدم توجه به استاندارد‌های یک تشک باعث می‌شود در مدت زمان کوتاهی دچار مشکلاتی همانند کمردرد شویم.

انواع تشک‌ های فنری در بازار وجود داشته و حتماً این سؤال‌ها برای شما به وجود می‌آید که آیا تشک ‌های فنری برای خواب مناسب هستند یا خیر؟

در بین انواع تشک فنری کدام یک از آن‌ها می‌تواند خوابی راحت بدون آسیب به مفاصل را برای ما به ارمغان بیاورد؟

پاسخ این سؤالات را در این مقاله به دست خواهید آورد. فراموش نکنید که شما مسئول آرامش خواب خود و حفظ سلامت مفاصل و ستون فقرات هستید. بنابراین برای خرید تشک به هیچ عنوان عجله نکرده و به سراغ برند‌های معتبر همانند تشک ‌رویال بروید که از استاندارد‌های لازم برخوردار هستند.

تشک رویال اصفهان

معرفی انواع تشک ‌های فنری :

در ابتدا اجازه دهید با مراحل ساخت تشک ‌های فنری آشنا شویم.

در این تشک‌ها یک لایه متراکم فنر از جنس فولاد وجود دارد که البته ضخات فنرها با هم متفاوت بوده و همین موضوع باعث تنوع در تشک ‌های فنری خواهد شد. قدرت انعطاف تشک ‌های فنری بسیار زیاد است. این مسأله از یک سو به حفظ سلامت ستون فقرات در زمان خواب کمک کرده و از سوی دیگر طول عمر تشک را بالا می‌برد. به این معنا که وقتی فشار از روی تشک برداشته شود فنر‌ها به حالت اولیه خود بازگشته و انسجام خود را از دست نمی‌دهند. این مسأله بر طول عمر تشک تاثیر مثبت دارد.

براساس نحوه اتصال فنر‌ها، تشک ‌های فنری تنوع زیادی دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

تشک رویال اصفهان
– تشک بونل

مهمترین ویژگی تشک‌های بونل، استفاده از فنر‌های جداگانه در ردیف‌های مرتب در سرتاسر تشک است.

زمانی که فشار بر روی تشک وارد می‌گردد، این قسمت ردیف‌ها از هم باز شده و وقتی فشار برداشته می‌شود دوباره به حالت اولیه خود باز می‌گردند. درست است که فنرها به صورت جداگانه در ردیف‌ها قرار گرفته‌اند ولی تمامی این ردیف‌ها با استفاده از تکنیک بند کردن مارپیچی، با یک سیم بلند به هم متصل شده‌اند. همین اتفاق باعث می‌شود که فنر‌ها یک مجموعه کاملاً واحد و پیوسته را تشکیل داده و در زمان فشار آوردن بر روی تشک، از هم پاشیدن نشوند. برای اینکه از کیفیت تشک بونل مطمئن شوید باید به بررسی تعداد و کیفیت فنر‌ها و سیم به کار رفته در آن برای اتصال فنر‌ها بپردازید. قیمت تشک‌های بونل نسبت به سایر انواع تشک فنری کمتر است.

  • تشک فنر منفصل

این تشک‌ها که تحت عنوان تشک فنر پاکتی نیز شناخته می‌شود، از فنر‌هایی تشکیل شده که به صورت جداگانه در پاکت‌های جدا از هم قرار گرفته و در ادامه پاکت‌ها بدون استفاده از سیم به یکدیگر متصل می‌شوند.

مهم‌ترین تفاوت بین تشک فنر پاکتی با تشک بونل در نحوه اتصال است که در تشک‌های فنر منفصل پاکت‌ها مستقل از همدیگر هستند. همین جدا بودن فنر‌ها باعث می‌شود که اگر در تشک‌های دو نفره یکی از افراد جابجا شود، طرف مقابل متوجه حرکات او نگردد. در واقع میزان انتقال حرکتی در تشک کاهش می‌یابد. قیمت این تشک‌ها از تشک‌های بونل بیشتر است.

  • تشک ‌های فنر متصل

همانگونه که از نام این تشک مشخص است، فنر‌ها با یک تکه سیم و به صورت مارپیچی حلقوی بهم متصل می‌شوند. عیب تشک فنر متصل این است که جابجایی یک فرد باعث می‌شود طرف مقابل نیز متوجه حرکات او گردد و این موضوع به دلیل این است که در ساخت تشک فنر متصل فقط از یک سیم استفاده شده است.

  • تشک‌ های هیبریدی

ساختار اصلی تشک‌های هیبریدی از فنر و یک لایه فوم است که در بالای فنر قرار گرفته است. ضخامت تشک‌های هیبریدی نسبت به تشک‌های فومی بیشتر است. وجود این فوم به شکل‌گیری بهتر تشک و سلامت ستون مهره‌های بدن افراد کمک خواهد کرد. در ساخت تشک‌های هیبریدی معمولاً از فنر‌های پاکتی استفاده می‌گردد زیرا کیفیت آن‌ها بالاتر بوده و از طرف دیگر به دلیل اینکه فنرها در داخل پاکت قرار گرفته‌اند، سر و صدای کمتری خواهند داشت.
تشک ‌های فنری برای چه کسانی مناسب است؟

در بین برند‌های فعال در زمینه ساخت انواع تشک فنری، باید به تشک رویال نیز اشاره کنیم

که تنوع زیادی در بین محصولات خود داشته و به جرات می‌توان گفت از این نظر نمی‌توانید چنین تنوعی را در بین سایر برند‌ها پیدا کنید. اگر شما مردد هستید که آیا تشک فنری برای شما مناسب است یا نه باید به وضعیت سلامت ستون مهره‌ها و البته انتظارات خود توجه داشته باشید. اگر می‌خواهد تشک شما در طول تابستان خنک باشد و یا اینکه قرار است این تشک را برای فرزندان خریداری کنید و می‌دانید میزان پرش بر روی تشک زیاد است، پیشنهاد ما بر این است که به سراغ خرید تشک فنری بروید.

جهت کسب اطلاعات بیستر میتوانید مقاله ” ویژگی های تشک رویال اصل خوب را بشناسید ” را مطالعه نمایید

ادمین
ارسال دیدگاه