آیا درد گردن ناشی از تشک است؟

تشک رویال اصفهان

شاید تا به حال این اتفاق برای شما رخ داده باشد که بعد از خوابیدن بر روی یک بالش یا تشک جدید صبح احساس گردن درد بسیار زیادی دارید و این سؤال برای شما به وجود آمده است که گردن درد ناشی از تشک بوده و یا اینکه بالش باعث بروز این عارضه در ناحیه گردن شده است؟ در هر صورت اگر بالش و تشک شما استاندارد نباشد قطعاً مشکلات زیادی در ناحیه گردن و کمر بروز خواهد کرد. برای اینکه بدانید درد گردن ناشی از تشک هست و یا اینکه بالش شما غیر استاندارد بوده توصیه می‌کنیم این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

تشک رویال اصفهان

 

 

دلیل گردن درد بعد از بیدار شدن از خواب چیست؟

نه تنها داشتن تشک استاندارد بلکه استفاده از بالش استاندارد نیز بر روی کیفیت خواب تأثیر می‌گذارد و متأسفانه در صورتی که شما یک تشک نامرغوب را انتخاب کرده باشید و یا بالش شما مناسب نباشد به مرور زمان دچار کمر درد، گردن درد و حتی درد در ناحیه مفاصل خواهد شد.

البته این تنها بخشی از ماجرا است. نحوه خوابیدن شما نیز بر روی سلامت مفاصل در زمان خواب تأثیر می‌گذارد و در واقع شما باید قبل از خرید تشک استاندارد حتماً فرم خوابیدن خود را به فروشنده اطلاع دهید. برای مثال کسانی که عادت دارند همیشه به پشت بخوابد قطعاً لازم است بدن آن‌ها تراز بوده و تشک از نظر سفتی در شرایط ‌ایده‌آل و نسبتا سفت قرار داشته باشد تا دچار گودی کمر نشوند.

یا اگر شما از جمله افرادی هستید که در طول شب عمده ساعات به پهلو می‌خوابید استفاده از تشک نسبت سفت برای جلوگیری از گردن درد اهمیت بیشتری خواهد داشت. بنابراین گردن درد ناشی از تشک یکی از عوارضی است که به دلیل عدم انتخاب درست تشک اتفاق می‌افتد. اما در این میان نقش بالش را نیز نباید فراموش کنیم. نرم بودن یا سفتی بیش از حد بالش و یا ارتفاع غیر استاندارد در آن به شدت به ناحیه گردن و ستون فقرات آسیب وارد خواهد کرد.

 

 

تشک استاندارد برای جلوگیری از گردن درد

در صورتی که از جمله افراد مبتلا به درد گردن هستید و یا اینکه هنوز خوشبختانه چنین اتفاقی برای شما رخ نداده، باید سریع‌تر خرید تشک استاندارد را آغاز نمایید. در زمان خرید باید وضعیت خواب خود و حساسیت‌های پوستی و حتی سلامت ستون فقرات را به فروشنده گزارش دهید تا براساس شرایط شما بهترین تشک استاندارد پیشنهاد گردد. ممکن است برای یکی از اعضای خانواده تشک لاتکس بسیار مناسب باشد اما برای شما چنین چیزی صدق نمی‌کند. حتی سرمایی و گرمایی بودن شما نیز کیفیت خواب را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

البته در صورتی که گردن درد دارید، قبل از خرید تشک استاندارد حتماً با متخصص مشورت کنید تا بهترین تشک طبی به شما پیشنهاد گردد. خوشبختانه تشک ‌رویال اصفهان یکی از معروف‌ترین برند‌ها در زمینه ساخت و طراحی انواع تشک شناخته شده است که تشک‌های طبی و غیرطبی را نیز براساس استاندارد‌های جهانی تولید نموده و شما در صورتی که به درد‌های مفاصل و یا گردن درد مبتلا باشید طبق وضعیت خود می‌توانید بهترین تشک استاندارد از نوع طبی را خریداری کنید.


تخفیفات استثنایی را به همراه بیمه نامه 10 ساله بیمه ایران فقط با تشک رویال اصفهان تجربه کنید.


انتخاب بالش استاندارد برای کاهش درد گردن

ارتفاع بالش شکل و اندازه آن و حتی نوع متریال به کار رفته در آن باید طبق وضعیت خواب شما، وزن بدن و حتی میزان سرمایی و گرمایی بودن تعیین شود:

 

  • مثال کسانی که عادت دارند به روی شکم بخوابند باید از بالش‌های استفاد کنند که قطر کمتری دارند چرا که زاویه بین سر وگردن شما کمتر خواهد شد. البته نباید این مسأله را فراموش کنیم که بدترین نوع خوابیدن، خوابیدن بر روی شکم است چون هم به گردن و هم به ستون فقرات آسیب زیادی وارد می‌شود.

 

  • اما برای افرادی که در طول ساعات شب به پهلو می‌خوابند، باید ارتفاع بالش کمی بیشتر باشد. از طرف دیگر متخصصان توصیه می‌کنند که یک بالش را بین زانو‌های خود قرار دهید تا فشاری بر روی ستون فقرات وارد نگردد.

 

  • آن دسته از افرادی که به پشت می‌خوابند باید بالشی انتخاب کنند که ارتفاع آن کمتر از ارتفاع بالش مناسب برای خوابیدن به حالت پهلو باشد. در این صورت هم فرم طبیعی ستون فقرات حفظ شده و هم فشاری به ناحیه‌ شانه و گردن وارد نمی‌گردد. در این زمان نیز شما باید یک بالش بر زیر زانو‌های خود قرار دهید تا فشار به ستون فقرات وارد نشود.

 

  • عمده افراد خواب‌های ترکیبی دارند که در طول خواب، مدام پهلو به پهلو شده و می‌چرخند. در این شرایط باید ببینید که عمده ساعات به چه حالت می‌خوابید و بالش را برای همان شرایط انتخاب نمایید.
ادمین
ارسال دیدگاه