آیا با تشک ژل دار آشنا هستید؟

تشک رویال اصفهان

اگر دنیای انواع تشک را مورد بررسی قرار دهید قطعاً تنوع زیادی در این زمینه مشاهده خواهید کرد. برای مثال شاید تا به حال نام تشک ژل دار را شنیده باشید اما نمی‌دانید که دقیقاً این تشک چگونه ساخته شده و استفاده از آن برای چه افرادی توصیه می‌گردد.

تشک ژل دار یکی از مدل‌های جدید تشک است که در چند سال اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده و با توجه به مزایایی که دارد، مورد استقبال مردم قرار گرفته است. ما در این مطلب شما را با تشک ژل دار، مزایا و ویژگی‌های این تشک آشنا می‌کنیم.

تشک رویال اصفهان

تشک ژل دار چیست؟

همانگونه که می‌دانید متریال به کار رفته در داخل تشک‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و همین موضوع باعث می‌شود که ویژگی‌های تشک‌ها با یکدیگر متفاوت بوده باشد.

در نتیجه افراد در زمان خرید کالای خواب باید به بحث سلامت ستون فقرات و مفاصل، شرایط جسمی بدن خود و همچنی نحوه خوابیدن توجه داشته باشند تا بتوانند بهترین تشک را خریداری کنند.

جالب است بدانید حتی میزان سرمایی یا گرمایی بودن بدن شما نیز بر روی انتخاب تشک تأثیر می‌گذارد. در ساخت تشک ژل دار از یک لایه ژل دقیقاً در بالاترین قسمت تشک استفاده می‌شود.

وجود این لایه که به صورت کاملاً استاندارد و مهندسی  شده در داخل تشک تعبیه شده است، به کیفیت خواب شما کمک می‌کند. این ژل حالتی بین جامد و مایع داشته و خاصیت ارتجاعی آن باعث می‌شود خواب راحت‌تری را تجربه کنید. از جمله مهمترین متریال مورد استفاده برای قرار گرفتن در زیر این لایه ژل می‌توان به مموری فوم و پلی اورتان اشاره کرد.

ویژگی ‌های تشک ژل دار

همانگونه که بار‌ها در مقالات متعدد گفته شد، در زمان خرید تشک حتماً باید ویژگی‌های آن را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید براساس شرایط شما آیا این تشک گزینه مناسبی خواهد بود یا نه. مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌ های تشک ژل دار عبارتند از:

  • تشک ژل دار از تمامی قسمت‌های بدن پشتیبانی می‌کند. بنابراین می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که از درد در کمر، گردن و مفاصل گلایه می‌کنند. البته این دسته از افراد باز هم باید تحت نظر متخصص تشک خود را انتخاب کنند چون تشخیص دلیل درد در این قسمت‌های بدن برای انتخاب تشک بسیار ضرورت دارد.

 

  • با توجه به وجود ژل در داخل این تشک‌ها، وزن به صورت کاملا عالی بر روی تشک توزیع می‌گردد. همین موضوع باعث می‌شود کیفیت تشک و ماندگاری آن افزایش پیدا کرده و خواب راحت‌تری داشته باشید.

 

  • از دیگر ویژگی ‌های تشک ژل دار می‌توان به تنظیم دمای بدن اشاره کرد. قطعاً یکی از موضوعاتی که باعث بی‌خوابی شبانه می‌شود، بحث گرما و سرمای بیش از حد در اتاق است. حتی زمانی که شما بر روی تشک دراز می‌کشید اگر تشک شما خیلی گرم یا خیلی سرد باشد، نمی‌توانید به خوبی استراحت کنید. اما تشک ژل دار به راحتی می‌تواند دمای بدن شما را تنظیم کرده و کمک می‌کند با حفظ دما در حد اعتدال، خواب بهتری داشته باشید.

 

  • تشک ‌های ژل دار ضد آلرژی هستند بنابراین برای کسانی که سریع به مشکلات پوستی دچار می‌شوند گزینه بسیار خوبی خواهند بود.

 

  • قطعاً یکی از فاکتور‌ها در زمینه خرید تشک، میزان حمایت آن از ستون فقرات است چون باید فرم ستون فقرات به حالت طبیعی حفظ شود تا شما بتوانید به راحتی استراحت کرده و اگر دچار درد کمر هستید این درد کنترل گردد. تشک ژل دار کمک می‌کند وضعیت ستون فقرات در بهترین شکل ممکن قرار گرفته و در نتیجه دچار مشکلاتی همانند گودی کمر و کمردرد نشوید.

 

  • میزان ماندگاری و دوام تشک ژل دار بسیار بالا بوده و اگر به خوبی از آن مراقبت کنید طول عمر مفید آن افزایش پیدا می‌کند.

 

  • زمانی که شما بر روی تشک جابجا می‌شوید، ژل سریع تغییر حالت می‌دهد تا شما خواب راحت‌تری داشته باشید. جالب است بدانید سرعت تغییر شکل ژل بیشتر از سرعت تغییر فوم معمولی بوده و به همین دلیل زمانی که شما پهلو به پهلو می‌شوید به هیچ عنوان متوجه تغییر حالت در داخل تشک نخواهد شد.

از تشک ژل دار برای ساخت انواع تشک‌های طبی، فنری و تشک فومی استفاده می‌شود. فراموش نکنید در نهایت باید تمامی ویژگی‌های تشک ژل دار را در نظر گرفته و براساس شرایط بدن خود تعیین کنید که آیا چنین تشکی می‌تواند برای شما مناسب باشد یا خیر.

تشک رویال اصفهان یکی از بزرگترین تولیدکننده های تشک رویال در ایران می باشد که میتوانید بهترین نمونه های تشک را به صورت اختصاصی سفارش دهید.

ادمین
ارسال دیدگاه