آیا با تشک هوشمند آشنا هستید؟

تشک رویال اصفهان

قطعا با خواندن عنوان این مقاله شگفت‌زده خواهید شد و این سؤال در ذهن شما به وجود آمده است که آیا تشک هوشمند وجود دارد؟

 

در دنیای امروز هیچ چیز غیرممکن نیست زیرا بشر با استفاده از تجهیزات و تکنولوژی‌های پیشرفته توانسته است به سطحی از دانش و فناوری برسد که واقعاً ساخت تشک هوشمند، ساده‌ترین کاری است که می‌تواند انجام دهد.

ما در این مقاله شما را با تشک هوشمند، عملکرد آن و همچنین ساختار این تشک آشنا خواهیم کرد.

با ما همراه باشید تا با کارآیی تشک هوشمند آشنا شوید.

تشک هوشمند چیست؟

عمده مردم در زمان خرید تشک، توجه زیادی به خرج نداده و تنها به این فکر هستند که براساس اندازه تخت خود، یک تشک مناسب داشته باشند.

در صورتی که امکانات موجود در داخل تشک‌ها کاملاً با یکدیگر متفاوت بوده و یک تفاوت کوچک باعث می‌شود که تشک‌ها از نظر کیفیت متنوع باشند.

برای اینکه این موضوع را بهتر درک نمایید، یک مثال ساده بیان می‌کنیم. فرض کنیم که شما به نمایندگی‌های تشک رویال مراجعه کرده و می‌خواهید تشک فنری خریداری کنید.

گروه کارخانجات تولیدی تشک رویال با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و متخصصین ارتوپد ، با توجه به نیاز شما بهنرین تشک را به شما ارائه خواهند داد.

کارشناسان فروش انواع مختلفی از این تشک‌ها را به شما معرفی می‌کنند. در نگاه اول شما متوجه تفاوت آن‌ها نمی‌شوید اما اگر به توضیح فروشندگان گوش دهید متوجه خواهید شد که علاوه بر جنس پارچه و کیفیت مواد به کار رفته در تشک‌های فنری، ساختار فنر نیز با هم متفاوت است. با توجه به آنچه که گفته شد، اکنون به خوبی می‌توانید درک کنید تشک هوشمند چه تفاوت فاحشی با سایر تشک‌ها دارد.

همانگونه که از نام تشک هوشمند مشخص است، در داخل آن دستگاهی قرار گرفته است که این دستگاه می‌تواند وضعیت خواب فرد، میزان تحرکات او، وضعیت تنفس، ضربان قلب و حتی دمای اتاق را تشخیص داده و در نتیجه به شما کمک کند یک خواب بسیار آرام و باکیفیت داشته باشید.

تشک هوشمند چگونه عمل می‌ کند؟

همانگونه که متوجه شدید وجود یک دستگاه در داخل تشک این امکان را فراهم می‌کند تا با جمع‌آوری اطلاعات دقیق، بتواند وضعیت بدن شما را در بهترین شرایط قرار داده و شما از خواب خود لذت ببرید.

البته لازم به ذکر است که امکانات موجود در تشک‌های هوشمند، با یکدیگر متفاوت است. برخی از دستگاه‌ها تمام اطلاعات ذکر شده را جمع‌آوری کرده و در نهایت یک نتیجه بسیار دقیق ارائه می‌کنند. اما برخی دیگر تنها می‌توانند فشار ناشی از وزن بدن فرد به تشک و دمای اتاق را تشخیص دهند. در نهایت باید بگوییم که عملکرد تشک ‌های هوشمند به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند وضعیت جسمی فرد را در بهترین شرایط ممکن قرار داده و از بروز درد‌های عضلانی جلوگیری نماید.

تشک رویال اصفهان

ویژگی ‌های تشک هوشمند

در میان برند‌های فعال در صنعت ساخت کالای خواب، برخی از برند‌ها ساخت تشک ‌های هوشمند را نیز آغاز کرده‌اند.

قطعاً این قبیل تشک‌ها گران قیمت‌تر هستند زیرا وجود تجهیزات و امکانات مربوط به سنجش اطلاعات باعث می‌شود که قیمت آن‌ها افزایش یابد. تشک ‌های هوشمند از چهار لایه فوم بسیار منعطف ساخته شده‌اند که بر روی هم فشرده شده‌اند و باعث می‌شوند که بدن فرد در حالت بسیار راحت قرار داشته باشد. دستگاهی که در داخل تشک هوشمند قرار گرفته است به راحتی می‌تواند دمای تشک را تشخیص دهد و علاوه بر تشخیص دما، قدرت تنظیم دما را نیز دارد. تصور کنیم که شما بر روی تشک دراز کشیده‌اید ولی به دلیل اینکه دمای آن بسیار بالا است، اصلاً نمی‌توانید بخوابید. در این صورت دستگاه می‌تواند دمای تشک براساس آنچه شما دوست دارید تنظیم نماید. برخی از دستگاه‌هایی که در تشک هوشمند به کار رفته‌اند، امکان اتصال به درب و حتی چراغ‌ها را نیز دارند. حتماً برای شما جالب خواهد بود اما باید بگوییم که واقعیت دارد. می‌توانید دستگاه را به گونه‌ای تنظیم کنید که تا زمان خواب تمامی درب‌ها قفل و چراغ‌ها خاموش باشد اما به محض بیدار شدن، چراغ‌ها روشن شوند.

خرید تشک هوشمند

با توجه به امکانات و ویژگی‌هایی که ارائه شد، شاید شما ترغیب شده‌اید که برای اتاق خواب خود از این تشک‌ها خریداری نمایید. در این صورت حتماً باید به نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنید، کارایی دستگاه را از نزدیک مشاهده کرد و مطمئن شوید که این تشک‌ها دارای گارانتی طولانی مدت هستند زیرا در صورت خرابی، دستگاه نیاز به تعمیرات داشته و قطعاً هزینه‌بر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ” با انواع تشک آشنا شویم: ” مطالع نمایید.

ادمین
ارسال دیدگاه